İLİM

İlam Akademi Kayıtları Başladı

Aziz Mahmud Hüdâyi Vakfı bünyesinde erkek öğrencilere yönelik İslami İlimler programı eğitimi veren İLAM Akademi 2021 başvuruları başladı.

İLAM Akademi hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

İLAM Akademi, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı bünyesinde Arapça, İngilizce ve İslami İlimler seminerleri veren bir programdır. 2005 yılında başlayan program değişen şartlara göre yenilenerek seminerlerine halen devam etmektedir.

Türkiye’de İslami ilimler alanında eğitim ve öğretimin giderek artmasına karşılık kalitenin istenen seviyede olmamasından hareketle örgün ilahiyatı tercih edemeyen erkek öğrencilere alternatif eğitim imkânı sunan İLAM Akademi, özel seminerler ve seçmeli derslerle irfani bir eğitim metodu uyguluyor.

İLAM AKADEMİ İSLAMİ İLİMLER PROGRAMI

Programın süresi beş yıldır. Temel İslami İlimler günümüz İlahiyat programı çerçevesinde sunulmaktadır.

Programın Hedefi

Arapçayı ve İngilizceyi okuyup anlayabilen, konuşup-yazabilen bunun yanında İslâmî ilimleri birincil kaynaklarından okuyarak temel ulûm-i dîniyye tedrisatını doğru bir menhec üzere almış talebeler yetiştirmektir.

Programın Süresi

Program süresi beş yıldır. Beş yılın sonunda programı başarı ile tamamlayan öğrenciler İLAM Akademi sertifikasını almaya hak kazanacaktır.

5 YILIN SONUNDA KAZANACAĞIN MEZİYETLER

İLAM Akademi’de 4 yıllık eğitimin sonunda öğrenciler;

Lisans mezunu Arapça ve İngilizceyi okuyup-yazan ve konuşup-anlayan İslam ulemasından ve İslam dünyasından haberdar İstanbul’un kültürel ve manevi havasını teneffüs etmiş Bir kısım klasik eserleri okumuş ve muhakeme eder hale gelmiş olacaktır. Arapça ve İngilizce de akademik çalışma için gerekli olan dil puanı almış olmak. Şahsiyet İnşası ile alakalı sertifikalı seminerler.

SUNULAN İMKÂNLAR

Öğrencilerin ilgi alanlarına yönelik, akademik gelişimlerine rehberlik maksadıyla, okumalar, sahasında uzman akademisyen ve hocalarımızdan danışmanlık hizmeti alması, 5 Yılın Sonunda İlmi Araştırmalar Merkezi Bünyemizde Akademik Çalışma Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’nın Yurtiçi Ve Yurtdışı Hizmet Bölgelerinde Staj Yapma İstanbul’da Nezih Ve Manevi Mekânımızda Eğitim Desteği 100.000 Ciltlik Eserden Oluşan Kütüphane Konferans Ve Seminerler Barınma, Yemek Ve İnternet Geziler Ve Kültürel Faaliyetler Ücretsiz Eğitim Desteği Sanatsal Atölyeler Ney ve Musiki Atölyeleri İlmi ve Kültürel Atölyeler

Not: Kontenjan sınırlıdır. Başvuru fırsatını kaçırmayın.

İLAM Akademi’ye Başvuru Tarihi (Online Başvuru) : 01 Temmuz – 31 Ağustos

Başvuru şartları şunlardır:

Erkek öğrencilere yönelik bir programdır. 22 yaşını geçmemiş olmak. YKS den 300 ve üzeri puan almış olmak. İLAM Akademi 1 Haftalık ön kabul programına katılıp başarılı olmak. İstanbul Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi 4 Yıllık Lisans Programından Birine Kayıtlı Olmak

İLAM AKADEMİYE NASIL BAŞVURU YAPILIYOR?

İLAM Akademi program içeriği ve dersler hakkında daha detaylı bilgi ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ!

İLAM AKADEMİ İLETİŞİM

İlam Akademi ve kayıt hakkında daha detaylı bilgi için http://ilam.org.tr/ilam-akademi.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Tel : 0216 428 39 60 / Dahili: 126 Web : www.ilam.org.tr e-mail : [email protected]

İLAM AKADEMİ NEDİR?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
porno

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün